Azoty w ćwierćfinale!

Szczypiorniści Azotów Puławy wygrali wczoraj wysoko z belgijskim HC Vise BM i awansowali do ćwierćfinałów Challenge Cup. Początkowo, drużyna z Belgii sprawiała podopiecznym Ryszarda Skutnika sporo problemów. Kilka razy wychodziła też na prowadzenie. Pierwsza połowa spotkania była mocno wyrównana i ostatecznie zakończyła się remisem 13:13. Z goła odmiennie wyglądała druga część spotkania, podczas której nasi szczypiorniści stopniowo powiększali swoją przewagę. Ostatnie 10 minut to całkowita dominacja naszego zespołu na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:26 i to Azoty zagrają w ćwierćfinałach europejskich pucharów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym zespole był Piotr Masłowski, który rzucił aż 10 bramek. 9 bramek zdobył reprezentant Czech – Jan Sobol. Świetne zawody zagrał też Vadim Bogdanov. W zespole z Belgii najwięcej bramek zdobył Benjamin Danesi, który 7 razy pokonywał bramkarzy Azotów.