Azoty w 1/8 Challenge Cup!

Drugie pucharowe spotkanie Azotów Puławy w tym sezonie zakończyło się pewnym triumfem i awansem do kolejnej rundy! Szczypiorniści Azotów Puławy pokonali w bardzo dobrym stylu serbską Metaloplastikę Sabac 32:24. Przebieg dzisiejszego spotkania był niezwykle podobny do meczu rozgrywanego na Bałkanach.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, momentami przewagę uzyskiwali gracze z Puław. Gracze Azotów nie byli jednak w stanie wyjść na większe niż dwu lub trzybramkowe prowadzenie. Wielokrotnie puławian ratował bramkarz reprezentacji Rosji – Vadim Bogdanov. Sporo bramek po kontratakach zdobył także reprezentant naszego kraju, Przemysław Krajewski. Ostatecznie pierwsza połowa meczu pucharowego zakończyła się wynikiem 14:12 dla gospodarzy. Druga połowa wyglądała znacznie lepiej, bardzo dobrą zmianę w bramce dał Sebastian Zapora, a z dobrej strony podczas całego meczu pokazał się również Paweł Kowalik. Azoty skutecznie prezentowały się też w obronie, wyprowadzając dzięki niej liczne kontrataki. Ostatecznie Azoty wygrały z Serbami 32:24 i w lutym zagrają w 1/8 Challenge Cup! Strzelcy bramek:

Azoty: Bogdanov, Rasimas, Zapora ? Kowalik 3, Ćwikliński, Kus 4, Skrabania 3, Tarabochia 3, Przybylski 2, Grzelak 1, Masłowski 5, Krajewski 7, Savić 3, Sobol 1.

Metaloplastika: Arsić ? Dragicević 3, Stevanović, Grujicić 6, Palević, Delibasić, Ostojić 1, Obradović 2, Marković 3, Jezdimirović 1, Mitrović 8, Jevtić, Petrović