Ważne zwycięstwo z MMTSem!

Szczypiorniści Azotów Puławy odnieśli w dzisiejszym spotkaniu ligowym bardzo ważne zwycięstwo. Pokonali oni na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn 31:29 i awansowali teraz na 7 pozycję w tabeli ligowej! Wygrana cieszy tym bardziej, że Azoty przystąpiły do tego meczu osłabione brakiem Vadima Bogdanova, Nikoli Prce i Krzysztofa Łyżwy.

Początek meczu był zacięty, z lekką przewagą gości z Kwidzyna. Później, po doprowadzeniu przez piłkarzy ręcznych Azotów do remisu, drużyna przyjezdnych przejęła inicjatywę i wyszła na prowadzenie, które utrzymali niemal do końca połowy. W pewnym momencie, po bramce Antoniego Łangowskiego na 3 minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu, MMTS wygrywał już różnicą 3 trafień. Ostatecznie jednak, Azoty zdobyły 3 bramki z rzędu, doprowadzając tuż przed końcową syreną do remisu. Ostatnią bramkę w pierwszej części spotkania zdobył Przemysław Krajewski.

Bardzo podobny przebieg miała druga połowa meczu. Na prowadzenie ponownie wyszedł MMTS, a czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał obrotowy naszej drużyny – Mateusz Kus. Wówczas przewagę powiększył jeszcze zespół gości, a na 10 minut przed końcem, prowadzili oni 24:27, grając w przewadze. Ostatnie 10 minut to jednak popisowa gra Azotów – dzięki czemu nasza drużyna odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną podopiecznych Ryszarda Skutnika 31:29.

Strzelcy bramek:

Azoty: Rasimas, Zapora – Masłowski 7, Krajewski 5, Tarabochia 5, Przybylski 4, Skrabania 4, Savić 3, Sobol 2, Kus 1, Grzelak, Kowalik.

MMTS: Dudek, Kiepulski – Peret 7, Mroczkowski 5, Genda 4, Łangowski 4, Nogowski 2, Rosiak 2, Sadowski 2, Kryszeń 1, Pilitowski 1, Seroka 1, Szczepański, Zadura.